14 Temmuz 2011 Perşembe

Yrd.Doç.Dr.A.Beyhan Özdemir " Çağdaş Sanat Akımları Ve Fotoğraf" semineri

D.E.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan ÖZDEMİR 11 Nisan 2011 tarihinde "Çağdaş Sanat Akımları ve Fotoğraf" başlıklı söyleşiyle bizimle olacak.

Seminere Katılım Ücretsiz olup 25 kişi ile sınırlıdır. Katılmak isteyenlerin isimlerini yazdırması gereklidir.


...
Yrd. Doç. Dr A.Beyhan Özdemir ;

1965 yılında Gaziantep'te doğdu. 1982-1986 yılları arasında Ankara Üniversitesi DTCF Macar Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okudu. 1986'da girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi "Sinema-TV Fotoğraf" Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu. 1992'de DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Çağdaş Macar Sineması ve Istvan Szabo" başlıklı master teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1992 yılında TRT İzmir TV'sinde yardımcı yönetmen olarak çalıştı. 1993-1996 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde Okutman olarak görev yaptı.

DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'ndeki Doktora çalışmasını 1996 yılında tamamladı. Fotoğrafın ortaya çıkışı, bir sanat olarak değerlendirilmesi ve günümüzde fotoğrafa müdahalenin teknik, ideolojik ve estetik boyutlarının incelendiği "Fotoğrafik Dilyetisinin Evrimi Bağlamında Müdahale Sorunsalı" adlı doktora teziyle "Bilim Doktoru" ünvanı aldı.

1996 yılında DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'ne öğretim görevlisi olarak atandı. 1996-1998 yılları arasında Muğla Üniversitesi Milas M.Y.O'nda "Belgesel Fotoğrafçılık" dersi verdi.

Bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında 29 kişisel sergi açtı. Çeşitli dergilerde yazıları yayınlandı, ulusal ve uluslararası toplantılarda konferanslar verdi. 40'tan fazla karma sergiye katıldı, dia gösterileri yaptı. 3 tanesi uluslararası olmak üzere toplam 20 ödül, çok sayıda sergileme aldı. Çeşitli fotoğraf yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı. Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) üyesi, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) Yönetim Kurulu Başkanıdır. Halen DEÜ GSF Fotoğraf Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

www.beyhanozdemir.com

1 yorum:

  1. The blog is very good!
    Congratulations!
    http://nelsonsouzza.blogspot.com

    YanıtlaSil